Marine Hills Phase 1

Marine Hills Phase 1

Estepona · Costa del Sol

18 Lägenheter
Priser från 639 000 €

PROJEKT­BROSCHYRladda ner kostnadsfritt
Broschyrladda ner kostnadsfrittWhatsAppkontakta oss

Utsikt i Gyllene Triangeln

Utsikt i Gyllene Triangeln

Marine Hills Phase 1 är ett nyproduktionsprojekt av TM Grupo Inmobiliario i Selwo, bland Esteponas kullar, i hjärtat av den "Gyllene Triangeln" mellan Puerto Banús, Estepona och Benahavís. Detta är den första av två etapper och består av block 1 till 9 – en blandning av lägenheter, penthouse och parhusvillor – som alla erbjuder en fantastisk utsikt över landskapet och Medelhavet.

Bostäderna har 2 och 3 sovrum, med ett urval av parhusvillor med 3 sovrum som komplement till lägenheterna och penthousen. Alla har stora terrasser som tar tillvara på utsikten och ljusinsläppet, med utrustade kök i öppen planlösning och modern interiör. Varje bostad inkluderar dessutom en parkeringsplats och ett förråd.

De gemensamma utrymmena är utformade som en resort i miniatyr: vuxenpool, barnpool och en uppvärmd pool, två jacuzzis, spa, gym, coworking-yta, tennisbana och ett allrum. Allt detta är beläget i väl tilltagna, anlagda trädgårdar med doftande medelhavsväxter, fontäner och en lekplats. Området är inhägnat och har kameraövervakning samt passerkontroll för säkerhet och trygghet.

Läget är en stor del av dragningskraften. Sju golfbanor finns inom 5 km, Esteponas stränder och New Golden Mile ligger en kort bilresa bort, och A-7 är lättillgänglig med Málagas flygplats cirka 45 minuter bort. Med planerad inflyttning mellan september 2026 och september 2027, och priser från 639 000 €, kombinerar Marine Hills Phase 1 vacker utsikt över hav och natur med ett mycket efterfrågat läge.

Er investering

Varför ni bör välja Marine Hills Phase 1

Gyllene Triangeln

Gyllene Triangeln

Beläget i Selwo, Estepona, i hjärtat av triangeln mellan Puerto Banús, Estepona och Benahavís, med sju golfbanor inom 5 km.

Havs- & naturvyer

Havs- & naturvyer

Lägenheter, penthouse och parhusvillor med stora terrasser och vacker utsikt över hav och landskap.

Resortfaciliteter

Resortfaciliteter

Vuxen-, barn- och uppvärmda pooler, två jacuzzis, spa, gym, coworking-yta och tennisbana i anlagda trädgårdar.

Inflyttning från 2026

Inflyttning från 2026

Ett urval av lägenheter, penthouse och villor som färdigställs i etapper mellan september 2026 och september 2027.

Var ligger Marine Hills Phase 1?

18 Lägenheter · från 639 000 €

Marine Hills Phase 1 är beläget i Selwo, bland Esteponas kullar, i hjärtat av den "Gyllene Triangeln" mellan Puerto Banús, Estepona och Benahavís. Omgivningen är grönskande och högt belägen med vacker utsikt över landskapet och Medelhavet. Här bor ni nära djurparken Selwo Aventura och den internationella skolan Atlas American School, med bekvämt avstånd till stränderna och utbudet i Estepona och New Golden Mile.

Detta är ett utmärkt läge för golfare: sju banor finns inom en radie på 5 km, inklusive Atalaya, El Paraíso, El Campanario, Marbella Club, Los Flamingos, Villa Padierna och Tramores. Goda kommunikationer med cirka 1,7 km till A-7, 13 km till AP-7 och 45 minuter till Málagas flygplats. Selwo är ett av kustens mest eftertraktade golfområden, omgivet av banor och med närhet till stränder och service längs New Golden Mile.

Var ligger Marine Hills Phase 1? — map
Var ligger Marine Hills Phase 1?

Vanliga frågor om Marine Hills Phase 1

Var ligger Marine Hills Phase 1?

Marine Hills Phase 1 ligger i Selwo, bland Esteponas kullar, i hjärtat av den Gyllene Triangeln mellan Puerto Banús, Estepona och Benahavís. Projektet förmedlas av newEstepona och erbjuder utsikt över hav och natur nära Selwo Aventura och Atlas American School. Sju golfbanor finns inom 5 km, och det är cirka 1,7 km till A-7 samt 45 minuter till Málagas flygplats.

Vilka typer av bostäder erbjuder Marine Hills Phase 1?

Marine Hills Phase 1 består av block 1 till 9 och erbjuder lägenheter och penthouse med 2 och 3 sovrum, samt ett mindre antal parhusvillor med 3 sovrum. Alla har stora terrasser och utsikt över hav eller landskap, med priser från 639 000 €. Varje bostad inkluderar en parkeringsplats och ett förråd. newEstepona delar gärna planlösningar och aktuell tillgänglighet på begäran.

Vilka faciliteter finns i Marine Hills Phase 1?

Marine Hills Phase 1 erbjuder gemensamma utrymmen i resortstil med vuxenpool, barnpool och en uppvärmd pool, två jacuzzis, spa, gym, coworking-yta, tennisbana och ett allrum, belägna i stora anlagda trädgårdar med fontäner och en lekplats. Som newEstepona noterar är området inhägnat med kameraövervakning och passerkontroll för er trygghet.

Vad är priserna i Marine Hills Phase 1?

Priserna i Marine Hills Phase 1 startar från 639 000 € och sträcker sig upp till 1 638 000 € för de största bostäderna. Prisspannet speglar utbudet av lägenheter, penthouse och villor, deras storlek, våningsplan och utsikt i ett av Costa del Sols mest eftertraktade golfområden. newEstepona kan tillhandahålla en aktuell prislista för specifika bostäder på begäran.

När står Marine Hills Phase 1 färdigt?

Marine Hills Phase 1 färdigställs i etapper, med beräknad inflyttning mellan september 2026 och september 2027, och byggnationen är redan igång. Eftersom det fortfarande finns ett bra urval av bostäder kvar, får köpare som reserverar nu via newEstepona det största urvalet av planlösningar, våningsplan och utsikter.

Varför investera i nyproduktion i Selwo, Estepona?

Selwo, i Esteponas Gyllene Triangel, är ett av Costa del Sols mest eftertraktade områden, omgivet av golf och nära kusten. Med utsikt över hav och natur samt kompletta resortfaciliteter ser newEstepona Marine Hills Phase 1 som ett attraktivt boende på en mycket efterfrågad plats.

Standard i korthet

  • 2 till 3 sovrum
  • Privata terrasser
  • Havsutsikt
  • Utrustat kök i öppen planlösning
  • Pool i området
  • Barnpool
  • Gym & spa
  • Coworking space
  • Anlagda trädgårdar
  • Gated community

Närmaste målpunkter

FLYGPLATS:Málaga 65 km
MOTORVÄG:1.7 km
STRAND:4 km
MATBUTIK:2 km
CENTRUM:13 km
RESTAURANGER:2 km
BENSINSTATION:4 km
SJUKHUS:4 km
BUSSHÅLLPLATS:4 km
SKIDORT:278 km

Om oss

I Estepona har vi hittat en plats med en alldeles egen livskvalitet. Klimatet, den spanska kulturen, det stora utbudet av fritid och en internationell gemenskap ger livet här sin egen karaktär.

Med decenniers erfarenhet av fastigheter hittar vårt team rätt bostad åt dig. Från första kontakten genom alla formaliteter fram till mötet hos notarien står vi vid din sida.

Har du frågor?

Vi finns också här personligen:

Skriv på WhatsApp

Lev din dröm

Vår service: kostnadsfritt personligt bästa pris garanterat